۰۶:۰۹
منبع: فارس
دسته: استان ها
کد خبر: 24805585
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت جامعه امروز است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت جامعه امروز است

به اشتراک بگذارید:

جلال قلعه شاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستانف اظهار کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند.

وی با بیان اینکه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان از تاکیدات همیشگی مقام معظم رهبری است که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز به آن اشاره شده است، عنوان کرد: اقتدا به سیره عملی شهدا و الگوپذیری از این نام آوران راهکار نجات‌بخش کاستی‌های جامعه امروز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با تاکید بر اینکه امروز باید ارزش‌های معنوی، اخلاقی و انسانی شهدا در جامعه اشاعه یابد، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان ضرورت جامعه امروز است.

رئیس کمیته فرهنگی و هنری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان یکی از برکات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را شکوفایی و رشد استعدادهای معنوی و اخلاقی در جامعه برشمرد و افزود: وظیفه مسئولان فرهنگی ترویج این فرهنگ و منش در بین آحاد جامعه است.

قلعه‌شاخانی با بیان اینکه شهدا بیشترین نقش را در امنیت کشور دارند، اذعان کرد: امنیت و آرامش کنونی ایران اسلامی به واسطه ایثار و از خودگذشتگی جان بر کف‌های است که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای امنیت ملت‌شان به شهادت رسیدند.

وی یکی از برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان را برگزاری اجلاسیه شهدای هنرمند اعلام و اضافه کرد: اجلاسیه شهدای هنرمند در راستای معرفی این بزرگ‌مردان و الگودهی به آحاد جامعه برگزار شد.

وی با تاکید بر اینکه لازم است با معرفی این الگوهای معنوی به جامعه، زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش فراهم شود، اذعان کرد: تجلیل از خانواده‌های معظم شهیدان هنرمند غلامرضا نریمان، شهید فریدون نعمتی، شهید پیمان ویسی، شهید فارس خالدی، شهید ارکان قدیمی، شهید سعید توفیقی و شهید مصلح مرادی» از جمله برنامه‌های اجلاسیه شهدای هنرمندان کردستان بود.

قلعه‌شاخانی در پایان، با بیان اینکه احیای آرمان شهدا، ترویج گفتمان و ادبیات و روح فرهنگ شهادت ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: اصحاب فرهنگ و هنر به مثابه فرماندهان جنگ نرم، با شناسایی ضروریات جامعه در مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان بایستی با تاثیرگذاری خود در چالش های فرهنگی و آوردگاه جنگ نرم، استوارتر از سایر اقشار اجتماعی گام برداشته و به روشنگری و مقاومت و حضور موثر بپردازند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار