۱۶:۲۳
منبع: آنا
دسته: استان ها
کد خبر: 24676218
نجات 44 دریانورد در حادثه آتش‌سوزی 2 فروند نفتکش خارجی دریای عمان

نجات 44 دریانورد در حادثه آتش‌سوزی 2 فروند نفتکش خارجی دریای عمان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: 44 دریانورد حادثه آتش‌سوزی دو فروند نفتکش خارجی عبوری در دریای عمان با هماهنگی mrcc بندر شهید رجایی نجات یافتند.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، الله‌مراد عفیفی‌پور با اعلام جزئیاتی از حادثه آتش‌سوزی دو فروند نفتکش خارجی عبوری در دریای عمان اظهار کرد: ۴۴ نفر دریانورد خارجی با هماهنگی MRCC (مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی) بندر شهید رجایی نجات یافتند.

وی افزود: امروز پنجشنبه ۲۳ خرداد یک فروند کشتی تانکر به نام FRONT ALTAIR با پرچم جزایر مارشال از مبدأ الرویس قطر به سمت تایوان بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: در ساعت هشت و پنجاه دقیقه این نفتکش در فاصله ۲۵ مایلی بندر جاسک واقع در مسیر بین‌المللی تردد کشتی‌ها با طول ۲۵۱ متر و محموله اتانول از ناحیه میانی بدنه شناور دچار حریق شد.

عفیفی‌پور تصریح کرد: فرمانده کشتی پس از سانحه آتش‌سوزی، به خدمه اعلام ترک کشتی می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: با اقدام سریع مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC) هرمزگان مستقر در بندر شهید رجایی، تعداد ۲۳ نفر پرسنل تانکر سانحه‌دیده توسط شناور عبوری به نام هیوندای دوبی نجات داده شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: این دریانوردان تحویل شناور ناجی اعزامی از بندر جاسک شدند و به این بندر انتقال یافتند.

عفیفی‌پور اذعان کرد: هماهنگی با مدیریت خشکی کشتی در امارات انجام شد و نماینده کشتیرانی ایرانی و سالور (تیم امدادی) عمانی توسط آنها هماهنگ شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: یک ساعت بعد و در ساعت 9 و 50 دقیقه شناور تانکر KOKUKA COURAGEOS با پرچم پاناما در فاصله ۳۰ مایلی بندر جاسک در مسیر بین‌المللی تردد کشتی‌ها دچار حریق شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: این شناور از بندر الجبیل عربستان با محموله متانول در حال حرکت به سمت سنگاپور بود.

عفیفی‌پور اضافه کرد: با هماهنگی MRCC هرمزگان توسط یدک‌کش عبوری خارجی به نام COSTAL ACE تعداد ۲۱ نفر نجات داده شدند.

وی افزود: شناور ناجی پس از تخلیه نفرات شناور اول در بندر جاسک، نفرات شناور دومی را منتقل می‌کند.

عفیفی‌پور تصریح کرد: بالگرد با همراهی کارشناسان MRCC هرمزگان و ISPS (مرکز امنیت دریانوردی) مستقر در بندر شهید رجایی، برای ارزیابی بیشتر به موقعیت اعزام شدند.

به گزارش آنا، اخبار و اطلاعات تکمیلی درباره این دو حادثه آتش‌سوزی نفتکش‌های خارجی در دریای عمان از طریق روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام می‌شود.

انتهای پیام/4103/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار