۰۱:۱۰
دسته: بین الملل
کد خبر: 24665965
قدردانی رئیس جمهور صربستان از مواضع اصولی ایران

قدردانی رئیس جمهور صربستان از مواضع اصولی ایران

رئیس جمهور صربستان از مواضع اصولی ایران در حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت صربستان قدردانی کرد.
به اشتراک بگذارید:

قدردانی رئیس جمهور صربستان از مواضع اصولی ایرانبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بلگراد؛ آلکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان و حسین ملاعبداللهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور امروز طی ملاقاتی درباره راههای گسترش هرچه بیشتر همکاری های دوستانه بین دو کشور در حوزه مناسبات دو جانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند.

ووچیچ و ملاعبداللهی در این دیدار، از تحولات واقع شده درباره توسعه همکاری های بین دو کشور طی سال های جاری اظهار رضایت نمودند و بر ضرورت تعمیق و تقویت هرچه بیشتر این همکاری ها در زمینه های مختلف مورد علاقه برای همکاری، رایزنی و تبادل نظر کردند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری صربستان با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به دیدار رئیس جمهور صربستان و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد، نوشت: ووچیچ رئیس جمهور صربستان از حمایت اصولی ایران برای تمامیت ارضی و حاکمیت صربستان به ویژه در سازمان های بین المللی قدردانی می کند.

رئیس جمهور صربستان در این دیدار، گفت: صربستان قصد دارد ارتباطات و همکاری های خود با کشورهای دوست را حفظ کند و همکاری با آنها در همه زمینه‌هایی که امکان اجرای واقعی آن وجود داشته باشد، توسعه دهد.

سفیر کشورمان نیز ضمن ابراز رضایت از تحولات مثبت ایجاد شده در زمینه توسعه و تعمیق همکاریهای بین دو کشور در حوزه های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، بر ضرورت تسهیل هرچه بیشتر زمینه های همکاری های فیمابین تاکید نمود. وی تبادل هیات های عالی رتبه بین دو کشور را تسهیل کننده اجرای توافقات انجام شده بین بلگراد - تهران توصیف نمود و بر آمادگی کشورمان برای گسترش حوزه های جدید همکاری تاکید کرد. رئیس جمهور صربستان نیز آمادگی کامل کشورش برای تحقق بخشیدن به توافقات انجام شده را اعلام کرد.

روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان دوستانه و رو به رشد است و طی دو سال گذشته تحرکات قابل توجهی برای توسعه و تعمیق هر چه بیشتر روابط دو کشور انجام شده است. روابط سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با صربستان در سطح مطلوبی قرار دارد و تلاش سفارت های دو کشور در بلگراد و تهران بر این است تا ارتباطات بین دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی افزایش یابد.

برگزاری دو نشست مشترک شناخت فرصت های تجاری و سرمایه گذاری، برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی، تبادل هیات های مختلف سیاسی، اقتصادی، پارلمانی و فرهنگی بین دو کشور در دو سال گذشته از جمله گام های مهم در راستای گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور بوده است.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۶:۲۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۴:۴۵
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۹:۰۶
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۰:۰۴
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۴:۴۹
منبع: رجانیوز
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۴:۴۲
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۳۰
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۱۸
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۲:۵۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار