۰۰:۰۴
دسته: اقتصادی
کد خبر: 24664979
● قطار تهران - آنکارا از 6 تیر راه‌اندازی می‌شود

● قطار تهران - آنکارا از 6 تیر راه‌اندازی می‌شود

به اشتراک بگذارید:
معاون مسافری راه آهن با اعلام این که قیمت بلیت قطارهای مسافری 5 ستاره آزاد است از راه‌اندازی قطار تهران - آنکارا از 6 تیر خبر داد.
میرحسن موسوی در نشست خبری حاشیه نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل در پاسخ به پرسشی مبنی بر جزئیات افزایش 22درصدی قیمت بلیت قطار و تاثیر آن در قیمت بلیت‌ها گفت: از سال 94 تا تیر سال گذشته هیچ افزایش قیمتی در قطارهای مسافری نداشتیم. در تیرماه سال 97 قبل از اطلاع از نوسانات ارزی با در نظر گرفتن اینکه سال 97 مانند 95 و 96 خواهد بود قیمت را 10درصد افزایش دادیم.
وی با یادآوری این که این قیمت‌ها در بلیت قطارهای مسافری اعمال شد، افزود: نوسانات ارز روی حمل ونقل ریلی مسافری تاثیرگذار بود و به همین دلیل در ایام پیک سال 97 و 98 هیچ افزایش قیمتی نداشتیم. محاسبات افزایش قیمت برای هر مسافر مطابق سال 95 مبلغ به مراتب بالاتری بود که پایین‌ترین رقم افزایش قیمتی را به شورای عالی ترابری ارائه دادیم.
وی بیان کرد: در نهایت به افزایش متوسط 22درصدی بلیت قطارهای مسافری رسیدیم؛ یعنی در برخی مسیرها می‌توانستیم 10درصد و در برخی مسیرها 40درصد بلیت را افزایش دهیم. اما شرکت‌های حمل و نقلی ریلی متوسط 22درصدی را قبول کردند تا اقشار ضعیف بتوانند از حمل‌ونقل ریلی به‌خصوص در مسیر مشهد استفاده کنند.
معاون مسافری راه آهن افزود: در مسیر تهران - مشهد قیمت بلیت قطار در ایام پیک نسبت به سال گذشته زیر 22درصد افزایش یافته است.موسوی با بیان این که قیمت 5درصد قطارهای 5 ستاره آزاد است، گفت: اما در سایر قطارها قیمت بلیت در ایام پیک از 99هزار تا 160هزار تومان است.وی همچنین از راه‌اندازی قطار تهران - آنکارا با واگن‌های 4 تخته 4 ستاره از 6 تیرماه و قطار تهران - وان از 4 تیر امسال خبر داد و افزود: زمان سفر برای قطار تهران - آنکارا 60 ساعت و تهران - وان 20 تا 22 ساعت خواهد بود. قیمت بلیت قطار برای هر نفر در مسیر تهران - آنکارا 43 یورو و تهران - وان حدود 20 یورو خواهد بود.
معاون مسافری راه آهن گفت: این قطارها هم در مسیر آنکارا و هم وان فعلاً به‌صورت هفتگی است.
مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۹:۰۶
منبع: روزنامه کیهان
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۲۰:۲۸
منبع: روزنامه جهان اقتصاد
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۹:۴۸
منبع: برترینها
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۵:۰۳
منبع: دانا
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۴:۲۱
منبع: پانا
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۴۰
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۲۵
منبع: ایرنا
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۱۸
منبع: مشرق
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۲:۴۰
منبع: افکار
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۲:۳۸
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۱:۳۶
منبع: ایران‌اکونومیست
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۱:۱۰
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۱:۰۱

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار