۱۹:۱۶
منبع: خانه ملت
دسته:
کد خبر: 24661973
دوران زورگویی و اعمال فشار آمریکا بر دیگر کشورها به پایان رسیده است

دوران زورگویی و اعمال فشار آمریکا بر دیگر کشورها به پایان رسیده است

زارکو اوبرادوویچ، رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی صربستان با حشمت­ الله فلاحت­ پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، زارکو اوبرادوویچ، رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی صربستان ظهر امروز امروز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ با حشمت­ الله فلاحت­ پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

فلاحت­ پیشه در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب و رو به رشد میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان گفت: توسعه و گسترش ارتباطات دوستانه دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی همچنین افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند توسعه ارتباطات و  همکاری­های پارلمانی دو کشور بویژه میان کمیسیون­های تخصصی در مجالس ایران و صربستان حمایت می­کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از اقدامات غیرمنطقی آمریکای ترامپ در جهان و نقض مکرر قواعد و معاهدات بین­ المللی توسط این کشور، گفت: دوران زورگویی و اعمال فشار آمریکا بر کشورهای مستقل جهان به پایان رسیده و اکنون دیپلماسی و احترام به حق حاکمیت کشورها پذیرفته است..

وی در ادامه افزود: موج تحریم­ها و اعمال فشار آمریکا بر ایران بیش از 40 سال است که ادامه دارد و موضوع تازه­ای نیست اما هیچگاه روند رشد و توسعه کشورمان متوقف نشده است.     

فلاحت ­پیشه در پایان این دیدار گفت: ایران و صربستان از زمینه­ های مشترک فراوانی برای همکاری برخوردارند که  می­ بایست از آنها بهره برد.

زارکو اوبرادوویچ، رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس ملی صربستان نیز در همین دیدار با تاکید بر اشتراکات دو کشور گفت: توسعه ارتباطات فیمابین در عرصه­های پارلمانی، سیاسی و اقتصادی مورد توجه و پیگیری مسئولان کشورش قرار دارد.

وی در ادامه گفت: فشار بر ایران و صربستان و سایر کشورهای مستقل و قدرتمند، از سوی آمریکابیهوده و بی­نتیجه است.

اوبرادوویچ در پایان این دیدار روند تحولات در مناسبات دو کشور را مثبت خواند و از خواست و اراده مجلس ملی صربستان برای گسترش همکاری­های فیمابین­ در زمینه­های مختلف با مجلس شورای اسلامی خبر داد./

پایان پیام/

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۴:۴۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۱:۱۰
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۰:۰۴
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۴:۴۹
منبع: رجانیوز
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۴:۴۲
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۳۰
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۱۸
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۲:۵۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار