۱۷:۲۷
منبع: ایرنا
دسته: بین الملل
کد خبر: 24660307
بلگراد روابط سیاسی و تجاری مستحکمی با تهران دارد

بلگراد روابط سیاسی و تجاری مستحکمی با تهران دارد

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس ملی صربستان گفت: صربستان در منطقه بالکان غربی از گذشته با ایران روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی مستحکمی داشته است.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش خانه ملت، «ژارکو اوبرادوویچ» امروز- چهارشنبه- در دیدار پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و صربستان اظهار داشت: صربستان در منطقه بالکان غربی از گذشته با ایران روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی مستحکمی داشته است.

رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس ملی صربستان خاطرنشان کرد: رفت و آمدهای پارلمانی میان دو کشور ارتباطات فی مابین را بیشتر کرده است.

اوبرادوویچ در ادامه از موضع ایران در مورد احترام به قوانین بین المللی و حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت صربستان قدردانی کرد.

رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس ملی صربستان در پایان برای گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های فرهنگی، تبادل دانشجو، کشاورزی و سایر زمینه‌های مورد توافق طرفین اعلام آمادگی کرد.

**روابط تهران و بلگرد همواره دوستانه و رو به رشد بوده است

پروانه سلحشوری رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و صربستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به توسعه مناسبات میان دو کشور گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان همواره روابط دوستانه و رو به رشد بوده و طی سالیان اخیر اقدامات قابل توجهی برای توسعه و تعمیق هر چه بیشتر روابط دو کشور صورت گرفته است.

وی افزود: ایران و صربستان در سال های اخیر در راستای گسترش روابط و ارتقای همکاری ها در حوزه های مختلف به ویژه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی گام های بلندی برداشته اند که امیدواریم این روابط و مناسبات به ویژه در زمینه اقتصادی بیش از پیش توسعه یابد.

رئیس گروه دوستی ایران و صربستان در ادامه با اشاره به اهمیت همکاری‌های فرهنگی دو کشور بیان کرد: تقویت همکاری‌های فرهنگی منجر به تقویت روابط دوستانه فیمابین خواهد شد.

سلحشوری ابراز امیدواری کرد افزایش رفت و آمدهای سیاسی و پارلمانی بین دو کشور زمینه افزایش همکاری ها در سطوح مختلف را فراهم می کند.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات پارلمانی صربستان در ایران خاطرنشان کرد: تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی و گفت و گوهای مستمر به تسهیل و تقویت مراودات دوستانه فیمابین منجر خواهد گشت.

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۶:۲۵
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۴:۴۵
منبع: روزنامه آرمان
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۹:۰۶
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۱:۱۰
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۰:۰۴
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۴:۴۹
منبع: رجانیوز
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۴:۴۲
منبع: صدا و سیما
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۳۰
منبع: دنیای اقتصاد
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۳:۱۸
منبع: باشگاه خبرنگاران
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۲:۵۶

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار