۱۱:۵۵
منبع: شفقنا
دسته: سیاسی
کد خبر: 24651535
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات هایکو ماس: همه طرف‌های برجام باید به طور یکسان به تعهدات خود عمل کنند

سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات هایکو ماس: همه طرف‌های برجام باید به طور یکسان به تعهدات خود عمل کنند

به اشتراک بگذارید:

شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان در استکهلم گفت: همه طرف های برجام باید به طور یکسان به تعهدات خود عمل کنند و اگر نمی توانند باید درک کنند ما هم با استفاده از سازو کارهایی که برجام در اختیار ما گذاشته نسبت به برجام و تعهدات مان بازنگری داشته باشیم.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سیدعباس موسوی» در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان در استکهلم گفت: با سخنان ایشان درباره اهمیت برجام برای جامعه جهانی و اروپا هم نظریم‌؛ اما تاکید ایشان مبنی برای اجرای تعهدات یک جانبه توسط ایران در یک توافق چند جانبه را خیلی درک نمی کنیم.

وی افزود: اگر توافق برجام چند طرف دارد همه اطراف آن به طور یکسان باید به تعهدات شان عمل کنند و اگر نمی توانند باید درک کنند ما هم با استفاده از سازو کارهایی که برجام در اختیار ما گذاشته نسبت به برجام و تعهدات مان بازنگری داشته باشیم.

موسوی در ادامه تصریح کرد: دوستان اروپایی اگر خیلی نگران حفظ برجام اند باید از همه طرف ها بخواهند بدان عمل کنند و بیش از همه خودشان به تعهدات شان پایبند باشند. به ایشان و دیگرانی که از تصمیمات اخیر برجامی ایران ابراز نگرانی می کنند پیشنهاد می کنیم ماده ۳۶ توافق برجام و مقدمات علم حقوق را یک بار دیگر با دقت مطالعه کنند.

«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز گذشته (سه شنبه) در دیدار با «مارگوت والستروم» وزیرامورخارجه سوئد مدعی شد: «اگر ایران از این توافق خارج شود، دچار انزوای بین‌المللی می‌شود و به نقطه‌ای باز می‌گردد که قبل از این توافق بود. همه تحریم‌ها نیز باز می‌گردد. این به نفع ایران نمی‌تواند باشد». وی همچنین هشدار داده است که لغو توافق هسته‌ای نه به سود اروپا خواهد بود و نه به سود ایران.

ماس روز دوشنبه ۲۰ خرداد در سفر یک روزه خود به ایران و در دیدار با «محمدجوتد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان از تلاش اروپا برای حفظ برجام سخن گفته بود.

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار