۱۱:۳۵
دسته: اجتماعی
کد خبر: 24650861
نگفتم ایرانی‌ها یک وعده غذا بخورند

نگفتم ایرانی‌ها یک وعده غذا بخورند

وزیر نیرو گفت: عبارت من بدان معنا نبود که ایرانیان باید یک وعده غذا بخورند، بلکه معنایی نمادین داشت و تأکید بر سختکوشی جامعه چینی برای رسیدن به اهداف متعالی‌تر را بیان می‌کرد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش سرويس فضاي مجازي خبرگزاري صدا و سيما ؛ وزير نيرو که اين روزها حاشيه ساز شده است و مردم از سخنان او چنين برداشت کرده اند که بايد مثل چيني ها روزي يک وعده غذا بخورند در پاسخ به اين حاشيه ها گفت : عبارتي که درباره چین بیان کردم اولاً بدان معنا نبود که ایرانیان باید یک وعده غذا بخورند، بلکه معنایی نمادین داشت و تأکید بر سختکوشی و ظرفیت تحمل جامعه چینی برای رسیدن به اهداف متعالی‌تر را بیان می‌کرد. ثانیاً کم‌اهمیت جلوه دادن سایر ابعاد سیاست‌های دولت و جامعه چین برای توسعه را نیز مدنظر نداشتم. ثالثاً، در عرصه‌ای بی‌ارتباط با حوزه فعالیت تخصصی خودم سخن نمی‌گفتم، بلکه بحث کاملاً در ارتباط با مسأله مصرف آب و انرژی بود.
وي همچنين گفت :‌ بازتاب زیاد چند کلمه از یک مصاحبه چند هزار کلمه‌ای، واقعیت جامعه رسانه‌ای و شبکه‌ای شده، میزان حساسیت مردم و تحت نظارت بودن مسئولان و ضرورت در نهایت دقت سخن گفتن را یادآور شد. دنیای رسانه‌های امروز بسیار حساس و پرغوغاست و باید هر مسئولی با ملاحظه بسیار و با احساس مسئولیت فراوان در قبال افکار عمومی و اعتماد جامعه سخن بگوید.

وزير نيروتوضيح داد:نگفتم ايراني ها يک وعده غذا بخورند

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار