۱۳:۱۶
منبع: دانا
دسته: اقتصادی
کد خبر: 24310147
افزایش قیمت نان غیرقانونی است/ توزیع 2 هزارتن شکر در بازار

افزایش قیمت نان غیرقانونی است/ توزیع 2 هزارتن شکر در بازار

یوزباشی گفت: برخی نانوایی‌های با اضافه کردن برخی آپشن‌ها در پخت نان اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند که این قانونی نیست و بهانه‌ای برای افزایش قیمت به شمار می‌رود.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، سید احد یوزباشی مدیر کل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی آناج،اظهار داشت: با هرگونه افزایش بی رویه قیمت نان به شدت برخورد می شود، زیرا هیچ مصوبه ای برای افزایش قیمت نان نداشته ایم.

وی گفت: نرخ بهای ثابت نان ابلاغ شده و هرگونه افزایش بی رویه نان مصداق گرانفروشی بوده و با متخلفان برخورد می شود،برخی نانوایی های با اضافه کردن برخی آپشن ها در پخت نان اقدام به افزایش قیمت کرده اند که این قانونی نیست و بهانه ای برای افزایش قیمت به شمار می رود.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان، با اشاره به عرضه شِکر در فروشگاه های سطح شهر یادآور شد: میانگین مصرف شِکر برای هر خانوار یک الی یک و نیم کیلوگرم در سال است ولی خرید مردم بیشتر از میانگین مصرف است، به طوری که فقط در 2ماهه اول سال جاری، 2هزارتن شِکر در بازار عرضه شده است.

یوزباشی خاطرنشان کرد:در توزیع شِکر جای هیچ نگرانی وجود ندارد، این کالا به حدی کافی در داخل کشورتولید ودربازار عرضه می شود، شِکر درفروشگاههای بزرگ به قیمت 3هزار تومان، سوپرمارکت ها3400تومان عرضه می شویم، فروش بیش از این نرخ گرانفروشی محسوب شده و برخورد می شود.

وی با اشاره به کشف انبارهای احتکارشده شِکر در سطح استان گفت: کالاهای کشف شده از جمله شِکر به صورت یکجا با کالاهایی که از طرف دولت تامین می شوند در بازار عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
اخبار مشابه

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار