۲۲:۲۵
دسته: بین الملل
کد خبر: 24171593
هشدار پوتین درباره باقی مانده برجام + فیلم

هشدار پوتین درباره باقی مانده برجام + فیلم

رئیس جمهور روسیه در اظهاراتی کنایه آمیز به تمامی طرف‌های برجام هشدار داد.
به اشتراک بگذارید:

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری مشترک با الکساندر وندر ولن، رئیس جمهور اتریش به تمامی طرف های برجام هشدار داد و به عدم توانایی این کشور در حفظ برجام اشاره کرد و گفت:

من چند بار در گفتگو با شرکای ایرانی گفته ام که به نظر من برای ایران مفید هست که با وجود تمامی مسائل در توافق باقی بماند. من یک مطلب غیر دیپلماتیک می‌خواهم بگم که شاید گوش دوستان اروپایی ما را آزار دهد، آمریکایی‌ها ازین توافق خارج شدند و این توافق در حال نابودی است

در حالیکه کشور‌های اروپابی برای نجات آن کاری نمی‌توانند انجام بدهند و اقدام مثمر ثمری برای ایران و به سبب جبران خسارت‌های اقتصادی آن داشته باشند، ولیکن همین که ایران نخستین اقدام را در عکس العمل نشان دهد و اعلام خروج از توافق کند روز بعد همگان از یاد خواهند برد که آمریکا بود که کارشکنی در توافق را آغاز کرده بود و همگی تقصیر‌ها به گردن ایران انداخته خواهد شد. روسیه سازمان آتش نشانی نیست و ما قادر نیستیم همه چیز را نجات دهیم به ویژه زمانی که رویداد‌ها تحت اراده ما تحقق نیافته باشند.

ما نقش خود را ایفا می‌کنیم و آماده ایم که نقش مثبتی را که پیشتر روسیه ایفا کرده است انجام دهیم، اما این تنها به ما بستگی ندارد بلکه به همه شرکا و بازیگران از جمله آمریکا، کشور‌های اروپایی و ایران بستگی دارد.


بیشتر بخوانید: صحبت های جالب ایرانیان در مورد بدعهدی‌های آمریکا


انتهای پیام/
 

هشدار پوتین به طرف های برجام + فیلم

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.
منبع: بهار
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۱۸:۰۷
منبع: ایلنا
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۱۱:۳۰
منبع: شهید نیوز
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۱۰:۵۳
منبع: روزنامه قدس
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۱۰:۰۱
منبع: عصر خبر
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۰۹:۱۵
منبع: روزنامه آفتاب یزد
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۰۱:۲۲
منبع: روزنامه جوان
۱۳۹۸/۰۲/۲۵ ۲۲:۵۱

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار