۱۸:۱۱
منبع: آنا
کد خبر: 24168868
هدف جنگ هیبریدی علیه ایران ایجاد شکاف اجتماعی است

هدف جنگ هیبریدی علیه ایران ایجاد شکاف اجتماعی است

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: هدف جنگ هیبریدی علیه ایران اقدامات نظامی نیست بلکه تضعیف انسجام اجتماعی و ایجاد شکاف و اختلاف است.
به اشتراک بگذارید:

رضا قلعه‌نوی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در رابطه با شیوه‌های جدید جنگی دشمنان در تنش و تخاصم علیه ایران گفت: جنگ هیبریدی «ترکیبی» شیوه و روش جدید جنگی است و به این وضعیتی اطلاق می‌شود که در آن دشمن به‌طور هم‌زمان و هماهنگ از سلاح‌های متعارف، تاکتیک‌های نامنظم، تروریسم و رفتار جنایی در فضای نبرد برای به دست آوردن اهداف خود (تغییر نظام) استفاده می‌کند. این شیوه از جنگ دربرگیرنده ادغام جنگ متعارف و غیرمتعارف است و در آن نه‌تنها بازیگران اصلی «دولت-ملت» بلکه بازیگران غیردولتی موردحمله سخت یا نرم قرار می‌گیرند.

دبیر واحد بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: ابزارها از ديپلماسی تا جنگ نظامی را در هشت قسمت شامل می شود: ديپلماسی، جنگ اطلاعاتی و پروپاگاندا، حمايت از نابسامانیها و شورش‌های محلی، نيروهای نامنظم و چريکی، نيروهای ويژه، نيروهای کلاسيک نظامی، جنگ اقتصادي و حمله‌های سايبری.

وی افزود: هدف جنگ هیبریدی اقدامات نظامی نیست بلکه تضعیف انسجام اجتماعی و ایجاد شکاف و اختلاف در کشور هدف است نمونه موفق از جنگ‌های هیبریدی می‌توان به جنگ روسیه در اوکراین است بعد از 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ هیبریدی علیه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران توسط استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل به رهبری ایالات‌متحده آمریکا به راه انداخته‌شده است جنگ هیبریدی که از سال 2012 عربستان و ایالات‌متحده علیه ایران برای بی‌ثبات کردن کشور از ضعف‌های ساختاری، گسل‌های اجتماعی و ناکارآمدی‌های اقتصادی تا با ایجاد ناآرامی در این کشور، حکومت‌ را به تغیر رفتار وادار کند. یکی از بهترین راهکار بازدارنده جنگ‌های هیبریدی، ایجاد تمدن سازی اسلامی است.

انتهای پیام/4126/

 

 

مسئولیت صحت محتوای اخبار بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است و خبروان صرفا این خبر را بازنشر داده است.

خط های خبری

پربازدیدترین اخبار

مهمترین اخبار